فروش و خرید گوسفند زنده

دامداری حضرت عبدالظیم با ارائه خدماتی همچون فروش و خرید گوسفند زنده در تهران و ذبح دام زنده با رعایت نکات بهداشتی و احکام شرعی در محل شما ، همچنین پرداخت وجه موقع تحویل ، پشتیبانی 24 ساعته و سفارش گیری از شما در تمام طول روز برای تمام مراسمات شما ، بر آن است که رضایت مشتریان را در زمینه خرید گوسفند زنده و دام زنده در تهران کسب کند.

09125587485

راه تشخیص سلامت گوسفند زنده و خرید دام زنده

راه تشخیص سلامت گوسفند زنده و خرید دام زنده

راه شناخت دام زنده‌ ی سالم کاری راحت است، دامپزشکان برای این شناخت 2 روش کلی را دارند.

  1. مشاهدات ظاهری گوسفند زنده
  2. بررسی حالات فیزیولوژیکی گوسفند

مشاهده ظاهری دام زنده بهترین و سریع ‌ترین راه برای تشخیص سالم بودن گوسفند زنده است.

با توجه به نشانه های سلامت دام زنده باید بدانیم خرید گوسفند زنده به‌ صرفه است؟

سلامت ظاهری گوسفند

با لمس کردن مهره‌های پشت گوسفند و دام زنده می‌ توان به تشخیص چاقی یا لاغری آن پرداخت و نسبت درصد گوشت و چاق و لاغر بودن گوسفند را مورد ارزیابی قرار داد.

مورد بعدی در مورد تشخیص سلامت دام زنده، قسمت دهان و بینی گوسفند را بررسی می‌ کنیم و اگر آبریزش یا ترشحات چرکی دیده شد، باید نارسایی ریه گوسفند مورد بررسی قرار گیرد، و از این روش می ‌توان به نارسایی ریه گوسفند زنده پی برد.

در دام زنده و گوسفند زنده برای اینکه از سلامت کبد گوسفند مطمئن شویم با کشیدن پشم گوسفند آزمایش ساده‌ای را انجام می‌دهیم که اگر پشم گوسفند به راحتی کنده شود نشان از نارسایی کبد گوسفند و دام زنده است.

سایر نشانه های سلامت گوسفند زنده و دام زنده

از نشانه ‌های دیگر سلامت دام زنده داشتن جثه قوی، چشمان براق، پر اشتها بودن و پرتحرکی و داشتن پشم و موهای صاف و نرم و لطیف و وجود پوزه مرطوب و خنک می باشد.

دیده شدن نشانه هایی مانند ورم مفاصل، سرفه، عطسه، خارج شدن ترشحات از بینی و چشم‌ها، سرگیجه، بی ‌اشتهایی، اسهال، لرزش در اندام دام زنده، عدم تعادل عمومی بدن، تب، سقط جنین، لنگ زدن در هنگام راه رفتن و خارش پوست از نشانه و علائم بیماری و سالم نبودن گوسفند زنده است.

در دام‌ و گوسفند زنده سالم غشاهای مخاطی در مخاط پوزه، سوراخ‌ های بینی، چشم و پلک‌ها، دارای درخشش و صاف بوده و رنگ آنها صورتی کم رنگ است ولی در بعضی بیماری‌ ها نظیر زردی رنگ این مخاط ها تغییر رنگ داده و زرد می ‌شوند.

در بررسی فیزیولوژیکی دام زنده که کار دامپزشک است ویژگی ‌های فیزیولوژیک در گوسفند زنده مورد بررسی قرار می ‌گیرد که شامل طول عمر اقتصادی در گوسفند زنده ۶-۴ سال، دمای بدن در گوسفند زنده ۳۹٫۵ درجه سانتی ‌گراد است، تعداد تنفس در گوسفند زنده ۱۹ بار در دقیقه، تعداد ضربان قلب در گوسفند زنده ۱۲۰-۶۰ضربه در دقیقه می باشد.

خرید دام زنده در تهران